Loader

VATANDAŞLIK HİZMETLERİ

‘’Randevusuz olarak konsolosluk işlemlerinde başvurunuz kabul edilmeyecektir.’’ Randevu alımı zorunluluğu bulunmaktadır. Randevunuzu oluşturmak için 0850 304 84 92 numaralı hattımızdan müşteri temsilcisine bağlanarak işlemlerinizi başlatmanız gerekmektedir.

NOT: RANDEVUNUZU OLUŞTURABİLMEK İÇİN PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA OLMALIDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA DEĞİL İSE  0850 304 84 92 NUMARALI HATTIMIZDAN SİSTEME KAYDINIZI BIRAKINIZ. 

Türkiye’de faaliyet gösteren Büyükelçilik , Başkonsolosluk ve Fahri konsolosluklar gibi temsilcilikler bulundukları ilde ve yakın çevrede yer alan illerde ikamet eden yabancı ülke ve çift vatandaşlık sahibi bireylerin konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de  ikamet iznine sahip üçüncü ( Türk vatandaşı olmayan )ülke vatandaşları işlemlerini, ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan Konsolosluk vasıtası ile gerçekleştirmektedir.

‘’Konsolosluklarda randevusuz işlem sağlanmamaktadır. ‘’ Yetkili konsolosluklara randevusuz ilerlemeniz takdirinde başvurunuz işleme alınmayacaktır. Randevu oluşturmak için tıklayınız.

  • Türkiye’de bulunan Dış Temsilciliklerinde ( Konsolosluk yada Fahri konsolosluk ) başvurunuzu gerçekleştirebilir ve aşağıda yer alan işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.
  • Belgeleme ve tasdik işlemleri başvurusu,
  • Soyadı beyannamesi için başvuru,
  • Vatandaşlarının nüfus kayıt,
  • Doğum,
  • Pasaport süresi uzatma,
  • Oturum kartı yenileme,
  • Kimlik kartı ve pasaport yenileme
  • Evlilik ehliyet belgesi başvurusu,
  • Pasaport veya kimlik başvurusu,

Almanya, Belçika, Hollanda, Avusturya,Bulgaristan, Fransa,İspanya,Kanada, Gürcistan, Portekiz, Yunanistan,Finlandiya gibi 27 Avrupa ülkesinin yanı sıra Amerika,İngiltere gibi ülkelerin Türkiye’de bulunan Dış Temsilciliklerinde( Konsolosluk yada Fahri konsolosluk )  yukarıda yer alan vatandaşlık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Gerekli olan tüm evraklar firmamız tarafından başvuru sahiplerine eksiksiz bildirilir.’’Evraklarınızın eksiksiz teslim edilmesi durumunda başvurunuz işleme alınacaktır.’’ İşlemi gerçekleştirmek için gerekli belgeleri ve fotokopilerini eksiksiz olarak randevu gününde bulundurunuz.

NOT: HAZIRLADIĞINIZ EVRAKLARI TARAFIMIZA İLETEREK BAŞVURU TARİHİNDEN ÖNCE ONLİNE OLARAK KONTROL ETTİRİNİZ.

Randevu oluşturmak randevu formunu doldurmanız veya “0850 304 84 92 ″ telefon numarasından müşteri yetkilisine ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Vize Başvuru Merkezi
Back To Top