Loader

AMERİKA VİZESİ

NOT: RANDEVUNUZU OLUŞTURABİLMEK İÇİN PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA OLMALIDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA DEĞİL İSE  0850 304 84 92 NUMARALI HATTIMIZDAN SİSTEME KAYDINIZI BIRAKINIZ. 

Amerika vize başvurusu eğer öncesinde bir Schengen vizesine öncelikli olarak Kanada vizesine sahip iseniz onaylanma sürecinde size kolaylık sağlayacaktır. Başvurunuz için herhangi bir kuruma gitmenize gerek kalmadan başvurunuzu bizim aracılığımızla yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için “.0850 304 84 92” telefon numarasından ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Başvurunuz online sistem üzerinden gerçekleştirildiği aşamadan sonra mülakat ile sonuçlanan süreç gerçekleşmektedir. Yetkili konsoloslukta yapılacak olan bu mülakat için öncelikli olarak online olarak DS-160 formunuzun doldurulması, mülakatınız sonuçlanıp, pasaportunuz UPS ile elinize ulaşıncaya kadar gerçekleşecek süreci yöneterek, işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştireceğinizi garanti ederiz. Randevusuz olarak başvuru merkezine gelmeniz durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Başvurunuzu gerçekleştirmek için randevu almak zorunludur. Randevunuzu oluşturmak için 0850 304 84 92 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ya da randevu formumuzu doldurmanız, randevularınıza gelirken randevu mektubunuzu beraberinizde getirmeniz gerekmektedir.

VİZE BAŞVURUNUZ İÇİN İZLEMENİZ GEREKEN İŞLEM SIRASI

  • Gerekli Başvuru formunun online sistem üzerinden eksiksiz ve İngilizce olarak doldurunuz.(İngilizce olması şarttır ve bu süreçte yetkili müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olacaktır.)
  • Randevu zorunludur.
  • Başvuru sahiplerinden istenilen gerekli evrakları tamamlayınız. (Tarafımızdan temin edilir.
  • Tarafınıza verilen tarih ve saatte randevu günü başvuru adresinden bulununuz.

AMERİKA VİZE BAŞVURU İŞLEM SÜRECİ

Konsoloslukların çalışma saati ve iş günleri vize başvurunuzun değerlendirilme aşamasında işlem süresinde dikkate alınarak gerekli randevu alınmalıdır. Belgeler ve pasaport işlemleri dahil edilerek ve randevu tarihinin iş günleri dahilinde alınması, resmi tatiller ve çalışma saatleri dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilemeyeceği bilinmelidir.

Sonuçlanma süresi Ankara Amerika Konsolosluğu için aynı gün, İstanbul Amerika Konsolosluğu için 1 haftadır. Sonucun size Ups yolu ile ulaşması başvuru tarihinden 1 hafta ile 3 hafta arasında gerçekleşecektir.

NOT: Ds160 Formu doldurduktan sonra başvuru sahibinin vize başvurusu için konsolosluğa gitme zorunluluğu vardır.

STANDART EVRAK LİSTESİ

Amerika Vize Başvurusu için hazırlanması gereken standart evraklar;

  • Pasaport: Kriterlere uygun pasaport.
  • Biometrik Fotoğraf:Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, güncel 6 aydan eski olmalıdır. Ebatları 35×45 mm tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir.
  • Seyahat Rezervasyonları: Uçak rezervasyonu (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)

Tur organizasyonu dahilinde seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir.

  • Kalınacak süre için yeterli miktarda maddi imkana sahip olunduğuna dair belgeler

SEYAHAT AMACINIZA UYGUN AMERİKA VİZE TÜRLERİ

Başvuru gerçekleştireceğiniz kategoriye göre Konsolosluk ek evraklar talep edilmektedir. Evrakların listesi firmamız tarafından sağlanmaktadır. Detaylı bilgi için. “0850 304 84 92″ telefon numarasından müşteri yetkilisine ulaşabilirsiniz.

Diplomatik ve Resmi Vizeler (A, G ve NATO)

İş, Turizm, Tıbbi Tedavi Vizesi (B)

Transit Vize (C)

Mürettebat (D)

Tüccar/Yatırımcı Vizesi (E1/E2)

Akademik Eğitim/Dil Öğrencisi/Mesleki veya Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri (F/M)

Değişim Programı, Öğrenci Vizesi (J1)

Geçici İşçi/Çalışma ya da Staj Vizesi (H, L, O, P, Q, R)

Basın Mensubu ve Gazeteciler (I)

ZAMAN SÜRECİ 

Değerli  başvuru sahipleri için maddi ve manevi zaman kaybınızı engelleyerek başvuru sürecinizi hızlandırıyor eksiksiz başvuru ile red alma olasılığınızı minimize ediyoruz. Tarafımıza 0850 304 84 92 telefon numarasından ulaşabilir yetkilli müşteri temsilcilerimizden ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Sistem üzerinden size özel DS-160 dosyanız oluşturulmaya başlandığında, seyahat planınıza uygun randevu tarihi ve saati belirlenir. Sistem üzerinden size özel oluşturulan evrak listesi ile beraber evraklarınızın orjinallerini elden teslim edebilirsiniz.

Vize Başvuru Merkezi
Back To Top