Loader

AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

Vize almak istediğiniz ülke için randevu alımı zorunluluğu ve parmak izi verme zorunluluğu 25.09.2014 sonrası getirilmiştir.

NOT: RANDEVUNUZU OLUŞTURABİLMEK İÇİN PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA OLMALIDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA DEĞİL İSE  0850 304 84 92 NUMARALI HATTIMIZDAN SİSTEME KAYDINIZI BIRAKINIZ. 

Aile Birleşimi Vize ve Randevu İşlemleri

Aile birleşimi uzun süreli (D tipi /Ulusal) vize tipine dahil olmak ile birlikte 90 günden daha uzun süren  konaklamalarınızda için sizlerden talep edilmektedir.Alacağınız bu vize türü akraba/aile ziyareti vizesinden farklıdır bunun sebebi ise İtalya aile ve akraba ziyareti vizesi Schengen vizesi  kategorisinde yer alır ve 180 gün içinde en çok 90 gün kalınacaksa verilmektedir. Aile birleşimi vizesi için randevu almak zorunlu bir işlemdir. Bizim aracılığımız ile randevu oluşturmanız gerekmekte ve hazırlanması gereken evraklar ile ilgili müşteri temsilcinizle iletişime geçmeniz gerekmektedir.. Randevu almak mevcut kategorinizdeki evrak listenizi görüntülemek için 0850 460 84 92 telefon numarasından ulaşabilirsiniz veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Not: Aile Birleşimi vize başvurusunda firmamız aracı bir kurum olup işlem sağlamak için 0850 304 84 92   numaralı hattımızdan bize ulaşmanız veya Randevu formunuzu doldurmanız yeterlidir.       

Aile Birleşimi Vizesi için işlem sağlanan ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Eşlerden birisinin ikameti Türkiye iken diğer eş yurtdışı oturum müsadeli veya vatandaşı olmalıdır. Ulusal kategorideki vize kategorilerinden birisidir. Oturum vizesi olarak da bilinir. Yurtdışındaki kişinin orada oturumu mu var yoksa oranın vatandaşı mı bu ayrıntı işlem için önemlidir. Evrak listesi formlar hatta harç bedelleri bu ayrıntıya bağlı olarak değişiklik gösterir. Ülkeden ülkeye değişim gösteren başvuru süreci ve gerekli evraklar gibi birçok prosedür bulunduran aile birleşimi vizesi ülkelerin konsoloslukları tarafından onaylanıp işleme alınır. Oturum vizesi kategorisinde değerlendirildiği için çok fazla prosedür ister ve belgelerde ve formlarda herhangi bir hata kabul edilmez. Müşteri temsilciniz bu aşamada randevu girişinizi sağlar hazırlanması gereken evrak listesini tarafınıza iletir. İlgili evraklarınızın kontrolü gibi önemli hususlarda işlem yapar, bu şekilde başvuru sahiplerinin eksiksiz başvurular yaparak daha kolay bir şekilde aile birleşimi vizesini almalarını sağlamak için süreç boyunca işlemleri takip eder. Yapılması gereken ilk şey telefon ile bizi arayarak yetkili müşteri temsilcinizden Aile Birleşimi Vizesi için oturum müsadesi almak istediğiniz ülkenin bağlı bulunduğu konsolosluğundan randevu talep etmektir. Sonrasında sizlere özel hazırlanması gereken evrak listesi size temin edilecek ve kontrolleri yapılarak başvuruya hazır şekle gelecektir. Son aşama olarak randevu gününde evraklar teslim edilecektir. Teslim sağlandıktan sonra vizeniz kargo yoluyla adresinize teslim edilebilmektedir. Bu aşama da bir problem yaşanırsa tekrar ilgili müşteri temsilcinize ulaşacak ve süreç boyunca başvuru takibi gibi konularda bilgi sahibi olacaksınız.

Schengen ülkeleri ve Avrupa Ülkeleri yıllardır Türk vatandaşlarının ağırlıklı olarak iş ve eğitim olanakları ya da farklı birçok sebepten dolayı yoğun göç almıştır. İlerleyen süreçlerde Avrupa ülkelerinde oturum veyahut vatandaşlık hakkı kazanan Türk vatandaşlarımız Türkiye’de olan eşleri ve çocuklarını yanlarına getirmek istemeleri sonucunda Avrupa ülkelerinden Aile Birleşimi vizesi adı altında işlem sağlamaktadır.

Aile birleşimi vizesi sadece evli olan vatandaşları kapsamak ile beraber kısa süreli vize başvurularından daha farklı bir süreç içermektedir bununla beraber daha farklı bir prosedür gerektirmektedir.

Ulusal kategoride işlem sağlandığı için konsolosluklar Aile Birleşimi vize işlemleri fahri konsolosluk ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla değil çoğunlukla direkt olarak konsolosluklar tarafından yürütülmektedir.

Vatandaşlarımız ya da Türkiye’de daimî ikamet sahibi olan kişiler öncelikle sistemden randevu almak zorundadır. Bu süreçte şirketimiz tarafından işlemleriniz sağlanacak ve destek olunacaktır. İlgili ve yetkili müşteri temsilciniz istediğiniz ve gideceğiniz Avrupa ülkesine özel olarak randevunuzu alacak ve evraklarınızı hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Sizin yapmanız gereken tek şey ise tüm bu prosedürlerle sizin adınıza ilgilenecek ve süreç boyunca size yardımcı olacak müşteri temsilcinizden gerekli yardımı almaktır. Randevunuz alındıktan sonra gerekli evrak listesi size iletilecek ve o evrak listesi hazırlanarak randevu gününe kadar tarafınızca hazır eksiksiz bir hale getirilecektir. Bu sayede olumlu sonuçlanması yüksek olasılıklı başvurulara imza atmış olacak ve Avrupa ülkesindeki vatandaşlarımız ülkemizde barınan eş veya ailelerine rahatlıkla kavuşacaktır. Müşteri temsilcinize ulaştığınızda süreç boyunca sıkıntı ve stres yaşamadan beklemeden zaman kaybetmeden işlemlere başlamak istiyor iseniz bizi arayarak size özel danışmanlarınız ile iletişime geçmeli, aklınızda bulunan soruları sorun ve soru işaretlerinin yanıtına kavuşarak işlemlere en hızlı, uygun ve sistemli şekilde başlamak için bize ulaşmalısınız.

Randevu oluşturmak randevu formunu doldurmanız veya “0850 304 84 92 ″ telefon numarasından müşteri yetkilisine ulaşabilirsiniz.

 

 

Vize Başvuru Merkezi
Back To Top